Túl az Eb-főpróbán

Ötméteresekkel múlta felül a fiú U19-es vízilabda-válogatott a montenegróiakat miskolci Mento-kupán. Az U19-es leánycsapat nyeretlenül zárta a görög Pythia-kupát, miután a hollandoktól is kikapott.

P. V. Igazán nem mondhatjuk, hogy záporoztak a gólok a fiú U19-es vízilabda-válogatottnak a montenegróiak elleni meccsének első negyedében a miskolci Mento-kupa zárónapján. Mindkét oldalán csupán egy gól született, a szövetség beszámolója szerint ez a csapatok stabil védekezésének volt az eredménye, illetve a magyar kapuban Vogel Soma is remekelt. A vezetést Kis István együttese szerezte meg Biros Barnabás megúszása után, s már-már úgy tűnt 1-0-ról folytatják a felek a meccset, a montenegróiak négy másodperccel a játékrész vége előtt egyenlítettek.

A második negyed az ellenfélé lett, a félidőben 4-2-re vezettek, a harmadik elején azonban fordult a kocka: Biros „mesterhármasával” fordított a magyar csapat 5-4-re. Aztán a montenegróiak percei következtek, így még a negyedik negyed előtt visszavették a vezetést.

Az U19-es fiúválogatottnak nagy tervei vannak az Európa-bajnokságon Forrás: waterpolo.hu

Az U19-es fiúválogatottnak nagy tervei vannak az Európa-bajnokságon  •  Forrás: waterpolo.hu

Az utolsó játékrész sem hozott kisebb fordulatokat, mint az előző. Először Csacsovszky Erik, majd Szatmári Kristóf egyenlített, utóbbi találatával 2 perc 39 másodperccel a meccs vége előtt pedig ismét vezetést szerzettek a fiúk. Egy perccel később már 8-8-at mutatott az eredményjelző, s miután az utolsó percekben kimaradt a magyar emberfór, így ez is maradt az eredmény a rendes játékidő letelte után.

Vogel Soma ötmétereseket ebédelt – így jellemezhető leginkább a párbaj, miután az ellenfél játékosai képtelenek voltak túljárni a kapus eszén. A mieink nem hibáztak egyetlen lövést sem, az ellenfél pedig a harmadik után is nullán álltak, így 11-8-ra elvesztette a mérkőzést.

Ettől függetlenül Montenegró lett a tornagyőztesek a szerbek előtt, a magyar válogatott a harmadik, a német a negyedik helyen végzett.

– Jó meccset játszottunk Montenegróval, fej-fej mellett haladtunk, majd a mi hibánkból ellépett az ellenfél – értékelt a szövetségnek Kis István edző. – Emberelőnyben valamiért képtelenek voltunk eltalálni a kaput. Ha az elejétől jobb az összpontosítás, ha a helyzeteinket már a meccs első részében jobban kihasználjuk, jobban összepontosítunk, akkor a rendes játékidőben nyerünk. A védekezés ugyanis összeállt, Vogel Soma remekül védett, biztonságot adott a csapatnak. A végén fórt kaptunk, ami ha belövünk, nyerünk, de Lajkó Marci pókhálószerű lövése a kapufa belső éléről kifelé pattant. Az ötméterespárbajt megnyertük, a kapusunk remekelt. Az eredményt jónak mondom, noha tudjuk, ahogy tőlünk, tőlük is hiányoztak játékosok, akik az ifjúsági világbajnokságon vesznek részt.

– Kicsit álmosan kezdtük a meccset, pontatlanul lőttünk, rengeteg helyzetet kihagytunk – mondta honlapunknak Biros Barnabás. – Aztán szép lassan belecseppentünk a mérkőzésbe, az egyéni teljesítmények közül mindenképpen kiemelném Vogel Somát, aki szenzációsan védett. A csapat munkából jött a tornára, fárasztó hetek vannak mögöttünk, de most már egyre közeleg az Eb, arra koncentrálunk száz százalékig. Nagy céljaink vannak, remélem, elérjük őket.

FIÚ U19-ES NEMZETKÖZI TORNA, MISKOLC
Pénteki eredmények: Magyarország–Németország 16-12, Montenegró–Szerbia 16-15
Szombati eredmények: Magyarország–Szerbia 10-12, Montenegró–Németország
Vasárnapi eredmények: Magyarország–Montenegró 8-8, ötméteresekkel 11-8, Szerbia–Németország 19-14
A torna végeredménye: 1. Montenegró 8 pont, 2. Szerbia 6, 3. Magyarország 5, 4. Németország 0

Hasonló jó hírek nem érkeztek a görögországi Pythia-kupáról. Az U19-es leányválogatott az utolsó meccsén sem győztesen hagyta el a medencét, kevés esélye is volt a tornagyőztes hollandok ellen. A szeptemberi Európa-bajnokság házigazdái már az első negyedben kétgólos előnyre tettek szert, s bár a másodikat és a harmadikat is csupán egy góllal nyerték, attól függetlenül folyamatosan növelték az előnyüket. Az utolsó játékrészben került a legközelebb Faragó Tamás csapata ellenfeléhez, de az 1-1 csak arra volt elég, hogy négyről ne nőjön ötre a két csapat közti különbség. Hollandia 10-6-ra nyert, ezzel veretlen maradt a tornán, míg a magyar válogatott nyeretlenül zárt az ötödik helyen.

A zárónap másik meccsén a házigazda görögök nagy csatában győzték le az oroszokat 15-12-re, így megszerezték előttük a második helyet. Az olaszok zártak negyedikként.

LEÁNY U19-ES NEMZETKÖZI TORNA, ITE (GÖRÖGORSZÁG)
Pénteki eredmények: Magyarország–Görögország 9-14, Hollandia–Görögország 9-8, Oroszország–Olaszország 11-10, Hollandia–Olaszország 13-8
Augusztus 27., szombat:  Hollandia–Oroszország 14-8, Magyarország–Olaszország 5-6, Magyarország–Oroszország 11-16, Görögország–Olaszország 12-6
Augusztus 28., vasárnap: Magyarország–Hollandia 6-10, Görögország–Oroszország 15-12
A torna végeredménye: 1. Hollandia 12 pont, 2. Görögország 9, 3. Oroszország 6, 4. Olaszország 3, 5. Magyarország 0