U18-as Vb: Vereség a nyitányon

u18asvbpodgorica01

Két góllal kikapott U18-as válogatottunk a podgoricai vb nyitányán Montenegrótól. A mérkőzésen végig vezetett a házigazda, végül 16-14-re győzött.

Két góllal jobb volt Montenegró (Fotó: wpolo.me)

Az első negyedben 1-1 után Saveljics majd Ukropina találataira nem volt válasz, azaz csak Nagy Ádám tudott rá felelni, így 4-2 volt az állás. A második nyolc percben Vadovics góljával 4-3-ra feljöttünk, de ezután jött két montenegrói gól. A nagyszünetig Fekete Gergő faragott a hátrányon, így 7-5 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után már 11-5-re is elhúzott Montenegró. A fiúk innen jöttek vissza, Nagy Ádám majd Fekete Gergő jóvoltából “csak” négy volt közte az utolsó nyolc perc előtt. A záróakkordban huszáros hajrát vágott ki a csapat, hiszen a hajrára egyre jött fel, Burián góljával már 13-14 volt. Az utolsó pár perc azonban a hazaiaké volt, így végül kétgólos vereséget szenvedett a csapat. Holnap lehet javítani Brazília ellen.

U18-as világbajnokság, (Podgorica, Montenegró)

Montenegró-Magyarország 16-14 (4-2, 3-3, 6-4, 3-5)
Gólszerzők: Ukropina 4, Saveljics 3, Csetkovics 2, Mijuskovics 2, Radovics 2, Franeta 1, Dragovics 1, Banicsevics 1 ill. Fekete 5, Nagy 4, Vadovics 2, Burián 2, Sugár 1