Elfogadható vereség

Kikapott a németektől az U19-es leány röplabda-válogatott a magyar-szlovák közös rendezésű junior Európa-bajnokság nyitónapján. A Győrött rendezett találkozón a 3-1-es vereség ellenére helytállt Horváth András csapata, a kapitány szerint nincs ok panaszra.

Majer Dániel Vereséggel kezdett a leány U19-es csapat a röplabdázók kontinenstornáján. A magyar lányokat legyőző németeknek azért nem volt könnyű dolguk, az első két szettet nyerték, de szépített a hazai csapat, csak hát a végére kissé elfáradt, így egyenlíteni már nem tudott.

Az eredmény ellenére a játék rendben volt Forrás: hunvolley.hu

Az eredmény ellenére a játék rendben volt  •  Forrás: hunvolley.hu

A győri Egyetemi Csarnokba látogató, nagyjából félezer néző remek hazai kezdésnek lehetett szemtanúja, az első két pontot a magyar csapat szerezte. A németek idővel belerázódtak a mérkőzésbe, a szünetre egalizáltak, később pedig a vezetést is megszerezték. Az első játszma végéig nem is tudták utolérni őket Horváth András lányai, noha mindkét együttes meglehetősen sok rossz nyitást produkált (21-25).

A második játékrész, mondhatni, ellentétes képet mutatott, ezúttal a németek kezdtek jobban, az első szünetre négy ponttal elhúztak. A másodikra viszont egyenlítettek a magyarok, akiknek azonban a végjáték már nem úgy sikerült, igaz, így sem adták könnyen a bőrüket, az ellenfél hat szettlabdájából hármat is hárítottak (23-25).

A harmadik játszmát már mindenképpen hozniuk kellett a hazaiaknak, ha nem akarták, hogy nullra kapjanak ki. Ennek megfelelően is kezdtek, Török Kata szórta az ászokat, bár előnyszerzésre az sem bizonyult elégnek. A szett közepén aztán hullámvölgybe kerültek a németek, megszaporodtak a technikai hibák, a második szünet után pedig már 5 ponttal vezettek a magyarok. Talán az előny birtokában kicsit meg is nyugodtak, így történhetett, hogy a németek időkérés után rendezve a soraikat 18-18-ra feljöttek. De sikerült újra rákapcsolni, zsinórban négy pontot szerezve három szettlabdához jutottak, melyek közül mindjárt az elsőt kihasználták a magyar lányok (25-21).

A negyedik szett első fele ismét fej-fej melletti küzdelmet hozott, a szünet után aztán fáradni látszottak a magyar lányok, négy pontra elléptek a németek. Horváth András hiába kérte ki a maradék idejét, csapata már nem tudott újra felpörögni, így 25-18-ra elbukva a negyedik játszmát, vereséget szenvedett.

A szövetségi kapitány ennek ellenére nem volt bosszús, noha a hullámzó játékot és a második játszma végén elszalasztott egyenlítési lehetőséget azért negatívumként említette. Elmondása szerint a végére fejben fáradt el a csapat, de derekasan küzdött, ezért személy szerint nem lehet oka panaszra.

A hazai rendezésű világversenyen először szereplő magyar csapattal szemben a torna előtt sem volt egyéb igény, mint hogy hozza ki magából a maximumot. Az első mérkőzésen teljesítette.

Legközelebb vasárnap 18 órától, Szerbia ellen teheti meg újra.