U19: Túl sokat hibáztunk, vereség lett a vége

U19-es férfi válogatottunk vereséggel kezdte meg szereplését a csehországi Eb-selejtező elitkörben, a házigazdák ellen.

A Michael Boris vezette U19-es válogatott előtt nehéz feladat áll: a cseh, az osztrák és a skót válogatott mellett szerepelve kellene megszereznie az első helyet a csoportban a grúziai Európa-bajnokságon való részvételhez. Az első meccset a házigazdák ellen játszotta a csapat, Magyarhradison.

A magyar válogatott kezdte jobban a mérkőzést, az első tíz percben kezdeményezőbben, veszélyesebben futballozott ellenfelénél, de jelzés értékű volt, hogy a csehek első végigvitt akciójuk végén helyzetbe kerültek. A 16. percben pedig a vezetést is megszerezték, egy bal oldali beadás után a hosszú saroknál érkező Ondrej Lingr közelről a hálóba passzolt (1-0). A gól megfogta a mieinket, sokat hibáztunk, és a 27. percben egy ilyen védelmi kihagyás újabb hazai gólt eredményezett: saját kapunk előtt eladtuk a labdát, majd Tóth Bence és Demjén Patrik nem értette meg egymást, Turyna kihasználta ezt, és a hálóba továbbított (2-0).

Michael Boris nem várta meg a szünetet az első cseréjével, Bíró Ákos helyére egy második éket, Szabó Leventét küldte a pályára, és egyúttal szerkezetet váltott, 3-5-2-ben folytattuk a játékot. A 40. percben szépíthettünk volna, egy kezezés miatt büntetőt ítélt javunkra a játékvezető, de Tóth Bence laposan meglőtt tizenegyesét a balra vetődő Jedlik megfogta, a szünetig maradt a kétgólos cseh vezetés.

A második félidőből tíz perc telt el, amikor sikerült megszereznünk a szépítő gólt, Takács használta ki, hogy a csehek nem figyelte, gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, a leshatáron kiugró Csernik Kornél pedig egy higgadt csel után 8 méterről a hálóba lőtt (2-1).

A folytatásban a magyar válogatott irányított, többet birtokoltuk a labdát, igyekeztük nyomás alá helyezni az ellenfél kapuját. A 79. percben Bíró Bence lábában volt az egyenlítés egy szöglet után, de csak belekapni tudott a labdába, így 1 méterről a kapu fölé helyezett.

Az utolsó percekre egy újabb támadót küldött fel a pályára Michael Boris, Kamarás György érkezett Gergényi Bence helyére. Mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, de a háromperces hosszabbítás végéig nem sikerült gólt szereznünk, így a cseh válogatott nyerte meg a mérkőzést.

A csoport másik mérkőzésén az osztrákok 3-0-ra legyőzték a skót válogatottat. A mieink pénteken 11.00 órától az osztrákokkal mérkőznek meg Zlinben.

– A döntetlen felelt volna meg a játék képének, de nem lett döntetlen, mert túl sok hibát követtünk el a mérkőzésen. Ha egy csapat Európa legjobb nyolc válogatottja közé szeretne kerülni, akkor legfeljebb egy nagy hiba férhet bele egy ilyen kiegyensúlyozott mérkőzésen, mi ennél többet vétettünk, ez okozta a vereséget. A második félidei játékunkból erőt meríthetünk a hátralévő két mérkőzésre, amelyeket meg kell nyernünk, mert most lépéshátrányba kerültünk két riválisunkkal szemben – értékelt a mérkőzés után Michael Boris.

Csehország-Magyarország 2-1 (2-0)
Magyarország: Demjén Patrik – Szalai András, Szalai Attila, Tóth Bence, Gergényi Bence (Kamarás György, 83.) – Kleisz Márk, Vogyicska Bálint – Csernik Kornél, Takács Ronald (Szabó Bence, 59.), Bíró Ákos (Szabó Levente, 35.) – Bíró Bence