Valter Attila a társaiért dolgozott, Evenepoel szakaszgyőzelmével átvette a piros trikót

A címvédő Remco Evenepoel nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny első hegyi befutós szakaszát és ezzel átvette a piros trikót, Valter Attila csapatkapitányait segítve 32. lett.

Valter

A hétfői harmadik etapon a Súria és az andorrai Arinsal közötti 158,5 kilométeres táv és az idei első hegyi befutó várt a bringásokra, a hajrában két első kategóriás emelkedővel. A mezőnyből többen Andorrában laknak, köztük az időfutamban és mezőnyversenyben is magyar bajnok Valter.

A piros trikót vasárnap átvevő olasz Andrea Piccolo korán leszakadt, a mezőny elején az utolsó emelkedőn kilométereken át tekert a csapatkapitányait segítve Valter Attila, majd feladatát elvégezve leszakadt az esélyesek csoportjáról. A tavaly harmadik spanyol Juan Ayuso indult meg először, majd többen is próbálkoztak támadással.

Ennek ellenére az esélyesek többsége együtt érkezett meg a hajrához, a brit Geraint Thomas viszont már nem volt ott a csoportban a befutónál, amikor a belga bajnok Evenepoel jó ütemben indult meg riválisai közül, így ő ünnepelhetett széttárt karokkal a Tour de France-győztes dán Jonas Vingegaard és Ayuso előtt. A befutó utáni lejtőn viszont nem tudott megállni, egy segítővel ütközött és az útra zuhant, majd vérző arccal kelt fel.

Thomas 47 másodperc hátránnyal ért célba, Valter 1:41 perc lemaradással a 32. lett, az összetettben pedig 34. helyen áll.

2. Enric Mas (spanyol, Movistar) 5 másodperc hátrány
3. Lenny Martinez (francia, Groupama-FDJ) 11 mp h.
…34. Valter 2:17 perc hátrány

Kedden az Andorra la Vella és Tarragona közötti 185 kilométeres táv vár a mezőnyre. A 78. Vuelta a Espana szeptember 17-én Madridban zárul.