Vb- után Eb-arany

Rasovszky Kristóf nagyszerű duplázást hajtott végre, hiszen a júliusi hollandiai világbajnokságot követően a piombinói kontinensviadalon sem talált legyőzőre a 18-19 éves nyílt vízi úszók 10 km-es távján.

reb Most már egyértelműen kijelenthetjük, Rasovszky Kristóf a legtöbbre hivatott nyílt vízi úszók egyike. Két hónappal ezelőtt, a júliusi hollandiai világbajnokságon elképesztő fölénnyel nyerte meg a 18-19 évesek 10 km-es versenyét.

rasovszky_kristof_fb

Rasovszky Kristóf nagyszerű duplázást hajtott végre

A piombinói kontinensviadalon sem adta alább: a Balaton ÚK sportolója nagyszerűen úszott, s ismét tekintélyesnek mondható fölénnyel, majdnem tíz másodperccel előzte meg a másodikként célba csapó, német riválist. Az Eb-arannyal Rasovszky hosszú menetelést zárt le, hiszen a két korosztályos világverseny között 1500 m-en indult a riói olimpián. A szám másik magyarja, Drigán Zoltán a 11. helyen végzett.

A lányok közül az elmúlt években rendre Kiss Nikoletta szállította az érmeket, két éve például Balatonfüreden nyert junior vb-aranyat, és az Eb-n sem maradt dobogós helyezés nélkül. A harcos, bulldog-természetéről ismert lány ezúttal azonban feladta a versenyt, mert könyököst kapott. „Távollétében” a másik két magyar induló nem vallott szégyent: a medencében vegyesúszásban ifjúsági Európa-bajnok Farkas Adél alig két másodperccel csúszott le a dobogóról, mögötte ötödikként pedig Sömenek Onon Kata ért célba.

„Rasovszky Kristóf jelenleg a világ junior nyíltvízi úszásának az ura, és nagyon remélem, hogy a fantasztikus képességei hamarosan a felnőttek között is a legjobbak közé röpítik – jelentette ki Gellért Gábor szakági szövetségi kapitány. – Ezúttal is rendkívül okos versenyzéssel lett első. A német Florian Wellbrockkal végig vezették a mezőnyt, sokáig váltogatták, ki halad elöl, aztán másfél körrel a vége előtt otthagyták a többieket, és maguk között döntötték el az elsőséget. Az utolsó ötszáz méteren viszont nem maradt kérdés, Raso begyújtotta a rakétákat, mint Hoornban, és bár a német elvben jobb medencés úszó ezerötszázon, egyszerűen képtelen volt felvenni a sebességet, Raso úgy hagyta ott, hogy az elképesztő. Kiss Niki az elsődleges vizsgálatok szerint, szerencsére, rendben van. A másik két lány remekelt, Adél picit rutintalan volt, túl sokáig állt az élen, felhozta a többieket, akik rápihentek a hajrára a lábvizén. Kata is jól jött, csak ő meg túl sokat úszott egyedül, ahelyett, hogy kicsit feljebb ment volna lábvizezni, így egyikükben sem maradt annyi tartalék, hogy még jobban pörögjön a végén, de a helyezések így is igen értékesek.”

Vasárnap a 4×1250 méteres vegyesváltókkal zárul az Eb a Tirrén-tengerben. A magyarok jelenleg az éremtáblázaton és a pontversenyben egyaránt a második helyen állnak a házigazda olaszok mögött.

A pénteki beszámolót itt találja.

KOROSZTÁLYOS NYÍLT VÍZI EURÓPA-BAJNOKSÁG, PIOMBINO (OLASZORSZÁG)
A második nap eredményei
18-19 évesek, 10 km. Fiúk. 1. RASOVSZKY KRISTÓF (MAGYARORSZÁG) 1:55:40,7, 2. Florian Wellbrock (Németország) 1:55:50,5, 3. Andrea Manzi (Olaszország) 1:57:46,6, … Drigán Zoltán 2:00:23,6. Leányok. Alisia Tettamanzi (Olaszország) 2:08:54,1, 2. Velerija Jermakova (Oroszország) 2:12:01,5, 3. Rebecca Talanti (Olaszország) 2:12:08,5, 4. Farkas Adél 2:12:10,6, 5. Sömenek Onon Kata 2:12:12,5. Kiss Nikoletta nem fejezte be a versenyt