Olasz Anna ezüstérmet szerzett, a női vízilabdások kikaptak Amerikától is, kínai arany született műugrásban és Oroszország ismét tarolt szinkronúszásban.
Vízilabda:
A magyar női vízilabda válogatott 12-7-es vereséget szenvedett az USA ellen. Álomszerű rajtot vett az amerikai csapat, három negyeden keresztül rá tudta erőltetni az akaratát Merész András lányaira. Már a harmadik negyed végére eldőlt a győztes kiléte, az utolsó játékrészre 11-3-as állásnál fordultak a felek.
A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok, ahogyan 2011-ben Sanghajban, most is a 9-12. helyért folytathatják szereplésüket: hétfőn, 11.10 órától a kanadaiakkal találkoznak.
USA – Magyarország 12-7 (3-1, 4-1, 4-1, 1-4)
Gólszerzők: Rachel Fattal 4; Maggie Steffens és Courtney Mathewson 3; Melissa Seidemann és Ashley Grossman 1 illetve Keszthelyi Rita 3; Czigány Dóra 2, Antal Dóra és Menczinger Kata 1
Nyílt vízi úszás:
Olasz Anna ezüstérmet szerzett a nyílt vízi úszás 25 kilométeres számában. A végletekig kiélezett küzdelemben Olasz Anna végül a második helyen ért célba, 26,1 másodperccel a brazil Ana Marcela Cunha mögött lemaradva. A bronzérmet a német Angela Maurer szerezte meg.
A 21 éves magyar versenyző ezzel megszerezte a magyar csapat első érmét a kazanyi vizes világbajnokságon. Érdekesség egyébként, hogy magyar nyílt vízi úszó utoljára 21 évvel ezelőtt szerzett világbajnoki érmet.
Műugrás:
Kína két érmet is született a nők 3 méteres műugró számában a kazanyi vizes világbajnokság szombati versenynapján. Ez volt az ázsiai ország nyolcadik szakági vb-elsősége.
Végeredmény:
1. Shi TINGMAO (CHN) 383.55 pont
2. He ZI (CHN) 377.45 pont
3. Tania CAGNOTTO (ITA) 356.15 pont
Szinkronúszás:
Az orosz szinkronúszó válogatott a szabad kombinációs versenyben is elhódított az aranyérmet a kazanyi vizes világbajnokságon. A második helyen Kína, a harmadikon pedig Japán együttese végzett.
Újabb sikerükkel az oroszok a műúszás kilenc világbajnoki száma közül nyolcban diadalmaskodtak, s csupán egyben kellett beérniük az ezüstéremmel.
Végeredmény:
1. Oroszország 98.300 pont
2. Kína 96.200 pont
3. Japán 93.800 pont
N.V. / vizipolo.hu