Vizes vb: A szombati nap összefoglalója

Olasz Anna ezüstérmet szerzett, a női vízilabdások kikaptak Amerikától is, kínai arany született műugrásban és Oroszország ismét tarolt szinkronúszásban.

Vízilabda:

A magyar női vízilabda válogatott 12-7-es vereséget szenvedett az USA ellen. Álomszerű rajtot vett az amerikai csapat, három negyeden keresztül rá tudta erőltetni az akaratát Merész András lányaira. Már a harmadik negyed végére eldőlt a győztes kiléte, az utolsó játékrészre 11-3-as állásnál fordultak a felek.

vízilabda.mtiFotó: MTI

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok, ahogyan 2011-ben Sanghajban, most is a 9-12. helyért folytathatják szereplésüket: hétfőn, 11.10 órától a kanadaiakkal találkoznak.

USA – Magyarország 12-7 (3-1, 4-1, 4-1, 1-4)

Gólszerzők: Rachel Fattal 4; Maggie Steffens és Courtney Mathewson 3; Melissa Seidemann és Ashley Grossman 1 illetve Keszthelyi Rita 3; Czigány Dóra 2, Antal Dóra és Menczinger Kata 1

Nyílt vízi úszás:

Olasz Anna ezüstérmet szerzett a nyílt vízi úszás 25 kilométeres számában. A végletekig kiélezett küzdelemben Olasz Anna végül a második helyen ért célba, 26,1 másodperccel a brazil Ana Marcela Cunha mögött lemaradva. A bronzérmet a német Angela Maurer szerezte meg.

olaszannaéremFotó: kazan2015.com

A 21 éves magyar versenyző ezzel megszerezte a magyar csapat első érmét a kazanyi vizes világbajnokságon. Érdekesség egyébként, hogy magyar nyílt vízi úszó utoljára 21 évvel ezelőtt szerzett világbajnoki érmet.

Műugrás:

Kína két érmet is született a nők 3 méteres műugró számában a kazanyi vizes világbajnokság szombati versenynapján. Ez volt az ázsiai ország nyolcadik szakági vb-elsősége.

2669603 31.07.2015 Ши Тинмао (Китай) в предварительном раунде соревнований по прыжкам в воду с трамплина 3 м среди женщин на XVI чемпионате мира по водным видам спорта в Казани. Александр Кряжев/РИА Новости

Shi Tingmao / Fotó: kazany2015.com

Végeredmény:

1. Shi TINGMAO (CHN)                    383.55 pont

2. He ZI (CHN)                                    377.45 pont

3. Tania CAGNOTTO (ITA)               356.15 pont

Szinkronúszás:

Az orosz szinkronúszó válogatott a szabad kombinációs versenyben is elhódított az aranyérmet a kazanyi vizes világbajnokságon. A második helyen Kína, a harmadikon pedig Japán együttese végzett.

2670917 01.08.2015 Спортсменки сборной России, завоевавшие золотые медали в соревнованиях по синхронному плаванию с произвольной программой в комбинации, на церемонии награждения XVI чемпионата мира по водным видам спорта в Казани. Александр Вильф/РИА Новости

Fotó: kazany2015.com

Újabb sikerükkel az oroszok a műúszás kilenc világbajnoki száma közül nyolcban diadalmaskodtak, s csupán egyben kellett beérniük az ezüstéremmel.