A Fiorentina a hajrában egyenlített a Ferencváros ellen

A Ferencváros 2-2-es döntetlent játszott csütörtökön az idén döntős olasz Fiorentina vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában, de így is élen maradt a négyesében.

Fiorentina
A ferencvárosi Sigér Dávid (b) és Samy Mmaee (j), valamint Nicolas González (k), az olasz csapat játékosa a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában játszott Fiorentina – Ferencvárosi TC mérkőzésen a firenzei Artemio Franchi Stadionban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Bár nem telt meg teljesen az európai szövetség egykori elnökéről, Artemio Franchiról elnevezett firenzei stadion, mégis remek hangulat fogadta a csapatokat. A ferencvárosi szurkolók zöldbe, fehérbe és feketébe borították a szektorukat, a középső részen pedig egy páncélos lovag karddal és pajzzsal a kezében támadott utalva a kiírt angol üzenetre: „meghódítani Firenzét”. A hazai drukkerek pedig azt üzenték kedvenceiknek olaszul, hogy „Firenze büszkeségéért és dicsőségéért”.

Még el sem kezdődött a mérkőzés, máris változtatnia kellett az olaszoknak, ugyanis a bemelegítésnél megsérült a kapusuk, így Oliver Christensen helyett Pietro Terracciano védett. A harmadik számú európai kupasorozatban idén döntős Fiorentina aztán nagy lendülettel kezdett, két perc alatt vezetett két veszélyes támadást, de a Ferencváros hamar felvette a meccs ritmusát, nem játszott alárendelt szerepben, sőt, a váratlanul kezdőbe került Terraciano eladott labdája után helyzete is volt, a kapus azonban Marquinhos lövésének védésével javított, Varga próbálkozását pedig már blokkolták.

Elöl mindkét csapat kifejezetten kombinatív játékot mutatott, amivel alkalmanként sikerült is zavart kelteni, de a védők többnyire a lövések blokkolásával tudtak menteni.

A firenzei hálóőrnek kétszer védenie is kellett, a legnagyobb helyzetnél viszont Kayode mentett hatalmasat Marquinhos elől alig öt méterre a kaputól.

25. perc: Zachariassen passzából Ben Romdhane futott el a jobb szélen, tökéletes centerezése után Varga Barnabás 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

A gól alaposan visszavetette a Fiorentinát, amely nem találta a ritmust, sok labdát vesztett, így ebben a periódusban csak elvétve jutott el a támadó harmadig, de helyzetet akkor sem tudott kidolgozni. Ellenben a magyar bajnoknak ekkor is voltak ígéretes támadásai, viszont előnyét nem tudta növelni.

Fiorentina
A ferencvárosi Cebrail Makreckis (j) és Riccardo Sottil (j2), az olasz csapat játékosa a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában játszott Fiorentina – Ferencvárosi TC mérkőzésen. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Térfélcserét követően ismét megpróbált támadólag fellépni a Fiorentina, de ezt gyorsan megbüntette a fővárosi gárda, amely labdaszerzések után szélsebesen rohant át a rivális középpályáján és védelmén is.

Elsőre a videobíró még megmentette a firenzei csapatot, mert a Varga buktatásáért megítélt büntetőt visszavonta les miatt, azonban néhány perccel később szögletből mégis megduplázta előnyét az FTC.

51. perc: Abu Fani bal oldali szögletéből Ibrahim Cissé 5 méterről a keresztléc segítségével fejelt a kapuba (0-2).

A hazaiak mestere azonnal hármas cserére szánta el magát, az átalakítás után fölénybe került a Fiorentina, amely helyzeteket is kidolgozott, de a befejezések eleinte elkerülték Dibusz kapuját, mígnem egy szabadrúgás utáni fejessel sikerült szépítenie.

67. perc: Parisi bal oldali szabadrúgása után Antoni Barák 9 méterről csúsztatott a bal alsó sarokba (1-2).

A Ferencváros ezután még jobban beszorult, záporoztak a lövések a kapujára, azonban Dejan Stankovic vezetőedző tanítványai hősiesen tartották az eredményt, mert a védők önfeláldozóan belevetődtek a lövésekbe, néhány alkalommal pedig Dibusz hárított.

Egy ízben a magyar válogatott kapusa is tehetetlen volt, viszont a videobíró a Ferencvárost is megmentette, mert a Fiorentina találata lesről született.

A hétperces hosszabbítást végül nem bírta ki az elfáradó Ferencváros, mert egy újabb csereember góljával egyenlített a Fiorentina

94. perc: Parisi bal oldali beadása után Martínez fejelte le a labdát Jonathan Ikonének, aki közelről a kapu közepébe lőtt (2-2).

A belga KRC Genk 2-0-ra nyert a szerb FK Cukaricki vendégeként. A végeredmény már a 21. percben kialakult: előbb a csapatkapitány Bryan Heynen talált be, majd az FTC korábbi játékosa, Joseph Paintsil szerzett gólt büntetőből.