Balázs Attila a harmadik kiemelt Medvegyevvel kezd

Balázs Attila a harmadik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyevvel kezd az amerikai nyílt teniszbajnokság 128-as főtábláján.

Balázs Attila

A csütörtöki sorsolás alapján Fucsovics Márton (58.) a 31. helyen kiemelt amerikai Sebastian Kordával játszik majd, akitől szerdán két játszmában kikapott az egyesült államokbeli Winston-Salemben zajló keménypályás torna nyolcaddöntőjében.

A harmadik magyar érdekelt, Marozsán Fábián (83.) a francia Richard Gasquet-val találkozik az US Open első fordulójában.

A nőknél biztos főtáblás Udvardy Panna (124.) az ausztrál Ajla Tomljanoviccsal mérkőzik a nyitókörben.

A selejtezőben előbb Bondár Anna, majd Gálfi Dalma is kiesett

A kvalifikációban 24. helyen kiemelt Bondár Anna (126.) az első szettben 1:2-nél veszítette el adogatójátékát, és ez a szettbe került számára. A folytatásban 1:1-nél járt ugyanígy, ám most 3:3-ra egyenlített, majd jöhetett a rövidítés, amelyben Elizabeth Mandlik volt a jobb. A mérkőzés 1 óra 43 percig tartott.

A kvalifikációban 17. helyen kiemelt Gálfi Dalma (117.) az első szettben 3:3-nál elvette ellenfele adogatójátékát, és háromnegyed óra alatt előnyhöz jutott. A folytatás viszont Elena-Gabriela Ruse (166.) akarata szerint alakult, és bő fél óra alatt 6:1-gyel egyenlített. A záró játszmában a román játékos 5:5-nél is brékelt, majd a második meccslabdáját értékesítette. A mérkőzés 2 óra 12 percig tartott.

Eső miatt félbeszakadt Babos Tímea selejtezője

A világranglistán 200. Babos Tímea legutóbb egyéniben 2020-ban indult a US Openen, és akkor az első fordulóban búcsúzott, most pedig azzal a Fiona Crawleyval (731.) találkozott, aki az előző körben Jani Rékát búcsúztatta három játszmában (6:1, 6:7(5), 7:6 (10-6)).

A hazai játékos két brékkel hozta az első felvonást, majd rövid esőszünetet követően a harmincéves Babos feltámadt, kétszer elvette ellenfele adogatását, és egyenlített. A harmadik játszma eleje is a magyar játékosé volt, két brékkel 3:0-ra elhúzott, de Crawley 3:2-re feljött, amikor újból eleredt az eső.

A selejtezőben három győzelem kell a főtáblára kerüléshez.