Ez most nem jött össze

Az első napi három győzelem után mindhárom magyar korosztályos jégkorong-válogatott vereséggel zárta a pénteki játéknapot a nemzetközi felkészülési tornákon.

Up-info Amilyen jól indult az U20, az U18-as és az U16-os magyar jégkorong-válogatott számára az asiagói, a St. Pölteni és a kranji felkészülési torna, olyan visszafogott lett a folytatás. A pénteki napon ugyanis egyetlen pont sem jutott a mieinknek.

Ezúttal Vértes Nátán sem tudta győzelemhez segíteni az U20-as válogatottat Fotó: YouTube

Ezúttal Vértes Nátán sem tudta győzelemhez segíteni az U20-as válogatottat  •  Fotó: YouTube

Az U20-as gárda Asiagóban a házigazda Olaszországgal találkozott. Az első harmad 2-1-es itáliai vezetéssel zárult, a második felvonásban azonban sikerült egyenlítenie Rich Chernomaz alakulatának. A döntés az utolsó 20 percre maradt, ekkor pedig már csak egy gól született, azt viszont a vendéglátók lőtték, vagyis Olaszország 3-2-re nyert. A szombati napon Franciaország lesz az ellenfél.

Az U18-asoknak is a hazai együttes jutott ellenfélül St. Pöltenben. Az osztrákok nem voltak éppen előzékeny házigazdák, hiszen már a 7. percben vezettek Alexander Maxa góljával. Az első harmad hajrájában emberelőnybe kerültek a vendéglátók Mihály Ákos kiállítása, s a fórt gólra is váltották: Julian Pusnik talált be. Húsz másodperccel az osztrák találat után viszont már a magyar együttes hokizhatott létszámfölényben, és Dézsi Bence jóvoltából sikerül faragni a hátrányból. Ám ezzel még nem volt vége, 13 másodperccel a dudaszó előtt Pákozdi Bálint is mehetett a büntetőpadra, és Andreas Brucker csapata nem kegyelmezett, hét másodperc alatt kihasználták az emberelőnyt David Maier révén, így Ausztria 3-1-re megugrott. A második felvonásból még 3 perc sem telt el, s megint megfogyatkozott a magyar együttes, a hazaiak pedig nem vacakoltak, Pusnik már a második találatát jegyezte. Ebben a harmadban már nem változott az eredmény (1-4), az utolsó játékrész azonban rémálomszerűen indult. Mindössze 9 másodperc telt el, amikor Maxa is duplázott. A magyar gárda becsületére legyen mondva, nem esett szét, és az 55. percben Császár Hunor kozmetikázott az eredményen, így a vége 5-2 lett Ausztria javára. Az osztrák fölény nem csupán a gólok, hanem a kapura lövések számában is megmutatkozott, a 44 hazai próbálkozásra mindössze 21 magyar válasz érkezett. A kapusok közül Szeles Martin 88,6 százalékkal, osztrák kollégája, Marvin Kortin 90,5 százalékkal védett. Az osztrákok a záró nap eredményeitől függetlenül már tornagyőztesek, a mieink szombaton Szlovénia ellen lépnek jégre.

Az U16-os együttes Kranjban az olaszokkal meccselt. Az ellenfél kezdett jobban, a magyar játékosok a mérkőzés második felére lendültek bele, de ez már nem volt elég a pontszerzéshez. A mieink góljait ezen a találkozón Kozma Ferenc és Bogesic Vedran ütötte, a végeredmény 3-2 Olaszország javára. A torna záró napján, szombaton Mayer Péter csapata Ausztriával találkozik.

Pénteken pályára lépett a Mayer Fruzsina (16 éves), Odnoga Lotti (17), Szamosfalvi Petra (14), Gottlibet Zóra (18), Pavuk Petra (18) és Pintér Hanna (18) személyében hat utánpótláskorú játékost is felvonultató női felnőtt válogatott. Az ellenfél a Jégpalotában Norvégia volt, a mieink 4-1-re győztek.