Főtáblán a Ferencváros

A Ferencváros bejutott a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörébe: a magyar bajnok a selejtező negyedik fordulójának csütörtöki visszavágóján 3-0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen, így kettős győzelemmel lépett tovább.

Adama Traoré
A ferencvárosi Adama Traoré (k), valamint Tomislav Duka kapus (b) és Mathias Oyewusi (j), a litván csapat játékosai a labdarúgó Konferencia-liga negyedik selejtezőfordulójának második, Ferencvárosi TC – Zalgiris Vilnius mérkőzésén a Groupama Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A csoportkör sorsolását pénteken 14.30-tól rendezik Monte-Carlóban

Nem kellett sokat várni arra, hogy a múlt heti első felvonáson Litvániában 4-0-s győzelmet arató Ferencváros eldöntse a párharcot, Traoré a 4. percben betalált, a hazai szurkolók pedig rá is zendítettek az „Európa vár”-kezdetű dalra.

4. perc: Adama Traoré kapott remek indítást a jobb oldalon, védője beragadt, így teljesen egyedül törhetett kapura, a ziccert pedig magabiztosan értékesítette (1-0).

A vezetés megszerzése után is megmaradt a Ferencváros fölénye, de ez sokáig nem mutatkozott meg újabb helyzetekben.

A vendéglátók aztán nem sokkal a szünet előtt növelték előnyüket.

42. perc: Zachariassen közeli lövésébe az egyik védő kézzel ért bele, a büntetőt Varga Barnabás a kapu közepébe emelte (2-0).

A Paksról szerződtetett NB I-es gólkirály, Varga új csapatában a 11. mérkőzésén a 11. gólját szerezte, ahogy Litvániában, ezúttal is büntetőből volt eredményes.

A második félidőt is gyors góllal kezdte az FTC, a párharc első felvonásán is duplázó Traoré volt újfent eredményes.

48. perc: ismét Traoré lépett ki a védők közül, majd nyolc méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett (3-0).

Három perccel később újra tombolt a közönség, a szünetben csereként pályára lépő, Litvániában szintén padról érkezve eredményes Pesic talált be némi szerencsével, de VAR les miatt érvénytelenítette a találatot.

Nem sokkal később Traoré is lesről talált be, ezt követően azonban alaposan visszavett a tempóból a hazai csapat, a cserék pedig nem hoztak áttörést.

A hajrában a Ferencvárosnak volt egy-egy nagyobb lehetősége, de ezek kimaradtak, így az eredmény nem változott.

A Ferencváros sorozatban az ötödik szezonban jutott főtáblára egy európai kupasorozatban: 2020-ban a Bajnokok Ligája, 2019-ben, 2021-ben és tavaly pedig az Európa-liga főtábláján futballozott a zöld-fehér csapat. Ezért a korai BL-selejtezős búcsút követően – a feröeri KÍ Klaksvík meglepetésre kiejtette a magyar bajnokot – egyértelmű cél volt, hogy legalább a harmadik számú sorozatban, a Konferencia-ligában összejöjjön az őszi folytatás.