Francia akadályok sora

Mindkét fiúpáros közel volt a bravúrhoz, de nem sikerült élnie a lehetőséggel a franciaországi ifjúsági asztalitenisz-világbajnokságon. Szombaton a magyarok közül már csak az egyesben 32 közé jutó Majoros Bence lesz érdekelt, aki vegyes párosban Imre Leilával a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Pusztai Viola Karnyújtásnyira volt a bravúr, kétszer is. De ahogy az már korábban történt kiélezett helyzetekben, az esélyesebb ellenféllel szemben, most is alulmaradtak a magyarok. Pedig Bruckner Máténak és Majoros Bencének még meccslabdája is volt a náluk egyébként csak hat hellyel előrébb rangsorolt, francia Alexandre Cassin, Irvin Bertrand kettős ellen.

A két páros a franciaországi ifjúsági asztalitenisz-világbajnokság nyolcaddöntőjében találkozott. A magyar fiúk fantasztikusan kezdtek, hiszen 6-1-re vezettek az első szettben, a folytatást meg gyorsan el kellett felejteniük, mert 11-9-re elvesztették. A második is jól indult, de amikor a franciák már 9-4-re vezettek, kevés remény maradt, hogy Majorosék egyenlítsenek. Mégis visszajöttek 9-8-ra, majd miután Cassinék nem tudták kihasználni a szettlabdájukat, 12-10-re az övék lett a játszma.

A harmadik nem különben nagy izgalmakat hozott: Brucknerék magabiztosan vezettek, de a franciák visszajöttek a szettbe, sőt 9-8-ra fordítottak. A vége azonban 11-9 lett a magyaroknak. A negyedik játszma sokáig ismét nekik állt, s bár az ellenfél 8-8-nál egyenlített, mégis meccslabdához jutottak. De nem sikerült beütni, és el is vesztették a szettet 12-10-re. A döntő játszmában sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán az esélyesebbnek tartott franciák elhúztak 9-6-ra. Az egyenlítésre még volt ereje a magyar kettősnek, de végül 11-9-re elbukta a szettet, és azzal együtt 3-2-re a meccset.

Cassin és a többi francia kifogott a magyarokon Forrás: ITTF

Cassin és a többi francia kifogott a magyarokon  •  Forrás: ITTF

Molnár István és Timafalvi Gergő szintén franciákkal akadt össze, csak egy körrel korábban, a 32 között. Az esetükben nyugodtan lehet mondani: az esélyesség terhe nélkül állhattak asztalhoz. A hatodik kiemelt Can Akkuzu, Romain Ruiz kettős ennek megfelelően vezetett, két sima szettel (11-5, 11-6), amikor az amúgy nem túl összeszokott páros megrázta magát. A harmadik játszmát 11-8-ra, a negyediket 11-6-ra hozta. A döntő szettben 5-1-es vezetésüknél felcsillant a lehetőség a bravúrra, de ettől talán ők is megijedtek, a sokkal tapasztaltabb franciák pedig 8-6-os hátrányból 11-8-ra megnyerték a játszmát. És a mérkőzést is 3-2-re.

Bár Hartbrich Leonie és Fehér Orsolya is kifogta a franciákat a 32 között, nekik nem sok esélyük nyílt az Océane Guisnel, Marie Migot kettős ellen: a 3-1-es vereség nekik a verseny végét jelentette.

Egyesben sem termett túl sok babér, hiszen az öt főtáblás közül csak Majoros Bence vette sikerrel az első kört. A nyírbátori pingpongos az amerikai Jack Wang ellen simán nyert 4-0-ra, a tizenhat közé jutásért a dél-koreai Pak Dzsong-vuval játszik.

Bruckner remekül kezdett az ifjúsági Európa-bajnok Cassin ellen, hiszen az első szettet 14-12-re nyerte, legközelebb azonban csak a negyedikben tudta megszorongatni, így végül 4-1-re kikapott. Molnár István hasonlóan járt a szintén francia Joe Seyfrieddel, aki ugyancsak 4-1-el búcsúztatta a szolnoki fiút. Hartbrich Leonie folytatta a sormintát: csak az első szettben tudott a nyolcadik kiemelt, dél-koreai Kim Dzsi-ho fölé nőni. Bár Imre Leila végletekig kiélezett meccset játszott a serdülő Európa-bajnok, orosz Marija Taljakovával, a végén nem az ő oldalán mutatott 3-2-et az eredményjelző.

Ahogy azt a papírforma ígérte a Majoros Bence, Imre Leila alkotta vegyes páros a tizenhat között búcsúzott a világbajnokságtól, miután sima 3-0-ra kikapott az esélyesebb, dél-koreai Vang Min-ha, Kim Dzsi-ho duótól. Mellettük szól, hogy a negyeddöntőbe a távol-keletieken kívül csak a cseh, indiai Tomáš Polanský, Arcsana Giris Kamath kettősnek sikerült eljutnia.

Estére eldőlt tehát,  hogy szombaton már csak Majoros lép asztalhoz  a magyarok közül  La Roche-sur-Yon-ban.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.