Győzelem, második hely

Győzelemmel zárt a fiú U19-es vízilabda-válogatott a montenegrói nemzetközi tornát. Utolsó meccsén 13-8-ra nyert Hollandia ellen, három győzelemmel és egy vereséggel a viadal második helyén végzett.

Pusztai Viola Megfogyatkozva, de törve nem szállt medencébe vasárnap kora délelőtt a fiú U19-es vízilabda-válogatott a montenegrói torna utolsó napján. Az Ausztrália elleni mérkőzésen ütést kapott Lukács Dorián csak a partról nézhette a társakat, Kis István edző elmondása szerint a játékos megjárta a kórházat, az orra nem tört el, az erős vérzést az egyik hajszálér megrepedése okozta. Hogy ne legyen magányos, arról Nagy Ádám gondoskodott, akit brutalitásért állítottak ki végleg, amellé pedig egy meccs eltiltás is jár.

A magyar U19-es fiúválogatott a második helyen végzett a montenegrói tornán Forrás: waterpolo.hu

A magyar U19-es fiúválogatott a második helyen végzett a montenegrói tornán  •  Forrás: waterpolo.hu

A fiúkat látszólag nem zavarta meg, hogy ketten is kiestek a csapatból, hiszen a hollandok ellen mindjárt az első támadás után megszerezték a vezetést Sélley-Rauscher Domonkos tetszetős, emberelőnyös góljával. Szinte azonnal követte a második, amelynek forgatókönyve csaknem olyan volt, mint az elsőé: emberelőny, falba betett labda, vízből kiemelkedő játékos – ezúttal Teleki András a jobb oldalon – és gól.

Nem lesz itt gond, gondolhattuk a meccs ezen szakaszában, csakhogy a második negyed már egészen más képet mutatott. A háromgólos előny igen hamar egyre csökkent, egy másodperccel a szünetet jelző dudaszó előtt nagyon kellett Vadovics Viktor távoli, kapufás gólja. A lövésben némi düh is érződött.

A harmadik negyedben aztán a megúszásoknak és a pontosabb lövéseknek köszönhetően eldöntötte a csapat a mérkőzést. Egyébként ebben a játékrészben született a találkozó legérdekesebb gólja, Burián Gergő ugyanis a „palánkot” is használta, hogy betaláljon a kapuba: ballal közelről a bal felső kapufát találta el, majd az onnan visszapattanó labdát jobbal lőtte a hálóba.

Az utolsó nyolc perc előtt 9-5-t mutatott az eredményjelző, s bár a hollandok megpróbáltak felzárkózni, arra komoly esélyük nem volt: a magyar válogatott 13-8-ra nyert.

A tornán három győzelemmel és egy vereséggel, Montenegró mögött, a második helyen végzett, megelőzve a szerbeket.

Az Ausztrália elleni mérkőzés az alábbi linken visszanézhető:

FIÚ U19-ES NEMZETKÖZI TORNA, PODGORICA (MONTENEGRÓ)
Pénteki eredmények: Magyarország–Szerbia 7-6, Magyarország–Montenegró 6-11, Montenegró–Hollandia 9-6, Szerbia–Ausztrália 12-5
Szombati eredmények: Magyarország–Ausztrália 12-3, Szerbia–Hollandia 10-8, Hollandia–Ausztrália 5-4, Szerbia–Montenegró 10-9
Vasárnapi eredmények: Magyarország–Hollandia 13-8, Montenegró–Ausztrália 13-5
A torna végeredménye: 1. Montenegró 9 pont, 2. Magyarország 9, 3. Szerbia 9, 4. Hollandia 3, 5. Ausztrália 0