Hatodik a legfiatalabb

Pontszerző lett a riói paralimpiai játékokon a csupán 14 éves Konkoly Zsófia: az S9-es kategóriában induló pécsi paraúszó a hatodik helyen zárt 400 m gyorson.

reb A teljes magyar paralimpiai küldöttség legfiatalabb tagja, a 14 esztendős pécsi úszó, Konkoly Zsófia is megkezdte szereplését a riói paralimpiai játékokon.

konkoly_zsofia

Konkoly Zsófia pontszerző lett a paralimpián

A nem teljesen kifejlett jobb karja miatt az S9-es kategóriában induló sportoló magabiztosan, a hetedik idővel jutott fináléba 400 m gyorson. A döntőben aztán szinte végig a hatodik helyen haladt, s bár a hajrában felcsillant a remény, hogy eggyel előbb zárjon, végül maradt a hatodik hely.

A tinédzsernek feledhetetlen élményben lehetett része, hiszen több ezren nézték és szurkolták végig a helyszínen a döntőket.

Konkoly egyébként nem először hívja fel magára a figyelmet, elég arra gondolni, hogy májusban a felnőttek Portugáliában rendezett Európa-bajnokságáról négy bronzérmet szerzett: két váltó mellett akkor egyéniben 100 m háton és az itt is szép eredményt hozó 400 m gyorson állhatott fel a dobogóra, míg a tavalyi felnőtt vb-n két hatodik helyet szerzett (400 m gyors, 100 m pillangó).

Ami a riói játékokat illeti, Konkoly 50 m gyorson, 100 m háton és pillangón, illetve 200 m vegyesen is rajthoz áll.