Izgalmak a döntőkben

Egyenlített a MAC Budapest az U18-as jégkorong-bajnokság döntőjében. Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U16-os csapata magabiztosan múlta felül a finálé első meccsén a Csíkszeredát. A MAC junioregyüttese nem jutott döntőbe az osztrák ligában.

Pusztai Viola Nincs ha. Biztosan olyan izgalmat hoz az U18-as bajnokság döntőjében a MAC Budapest és az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia összecsapása, mint a MOL Ligában. Legalábbis azután, hogy az első meccsen a Fehérvár magabiztos 5-1-es győzelmet aratott, a MAC hazai pályán 4-2-vel egyenlített a három nyert meccsig tartó párharcban.

A budapestiek Majoross Barnabás révén már a második percben megszerezték a vezetést a Kisstadion jegén. A következő találat a 15. percben esett, amikor kettős emberelőnyben Sebestyén Dávid talált a kapuba, majd alig negyven másodperc múlva a neki gólpasszt adó Fejes Nándor volt eredményes. Az első harmad tehát 3-0-s MAC vezetéssel zárult.

A fehérváriak a szünetben felébredtek, hiszen Szita Donát mindjárt a második harmad elején betalált, majd Gyurgyev Miklós neve mellé is gól került. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, az utolsó harmadban Kreisz Brunó állította be a 4-2-es végeredményt.

A két csapat legközelebb jövő hétfőn lép jégre Székesfehérváron.

U18-AS BAJNOKSÁG, DÖNTŐ
Első mérkőzés: ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−MAC Budapest 5-1
Második mérkőzés: MAC Budapest–ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 4-2
Március 21. (hétfő): ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−MAC Budapest

Az U16-os bajnokságban akár már csütörtökön bajnokot avathatnak a „királyok városában”. Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia veretlenül jutott el a fináléig, és az egyetlen döntetlenjét éppen azzal a Csíkszeredával játszotta, amellyel most az aranyéremért küzd.

Az ifj. Ocskay Akadémia U16-os csapata magabiztosan győzte le a Csíkszeredát a döntő elő meccsén Forrás: ifj. Ocskay Gábor JA

Az ifj. Ocskay Akadémia U16-os csapata magabiztosan győzte le a Csíkszeredát a döntő elő meccsén  •  Forrás: ifj. Ocskay Gábor JA

Nos, az első harmad után még izgalmasnak ígérkezett a párharc első mérkőzése, hiszen a csíkiek szereztek vezetést. A harmad végére azonban Kovács Alex és Vértes Nátán találatával már a fehérváriaké volt az előny. A második harmadban a két gólszerző duplázott, sőt, Sábián Balázs emberhátrányban is betalált, így 5-1-gyel fordultak a felek az utolsó húsz percre. Vértes, ha nem is klasszikus, de mesterhármast ért el, míg a Csíkszereda keretbe foglalta a mérkőzést, miután az utolsó találatot ők szerezték. Ez nem vigasztalta őket, hiszen így is 6-2-re kikaptak.

A mérkőzésről a Fehérvár három gólt és két gólpasszt jegyző csatára, Vértes Nátán így vélekedett:
− Nagyon hajtós meccset játszottunk, az elején volt izgulni valónk. De szerencsére hamar észbe kaptunk, és az első harmad végén két gólt is lőttünk. Úgy érzem, a csapatból mindenki hozzátett valamit a győzelemhez, Rubina Kevin pedig szenzációsan védett. Az eredmény ráadásul úgy született meg, hogy a szerencse sem állt mellettünk: hat kapuvast lőttünk, rengeteg helyzetet hagytunk ki, de azt küzdéssel, száz százalékos erőbedobással kompenzáltuk. Erre a következő két meccsen megpróbálunk rátenni még egy lapáttal, bízom benne, hogy bajnokként indulhatunk útnak csütörtökön Kranjba, a Rookie Cup-ra.

U16-OS BAJNOKSÁG, DÖNTŐ
Első mérkőzés: ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−Csíkszereda 6-2
Március 16. (szerda): Csíkszereda−ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, Székesfehérvár, 17 óra
Március 17. (csütörtök): ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−Csíkszereda, Székesfehérvár, 10.30

A MAC Budapest U20-as csapatának ellenben véget ért a menetelés az osztrák juniorligában. Bár a Medveščak Zagreb elleni párharc első meccsét megnyerte, a másodikon kikapott, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik összecsapás. A Tüskecsarnokban a horvátok szereztek vezetést, s bár Silló Arnold a második harmadban egyenlített, néhány perc múlva ismét az ellenfélé volt az előny. A MAC az utolsó percre lehozta kapusát, de az csak azt eredményezte, hogy 3-1-re kapott ki.

OSZTRÁK JUNIORBAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ
MAC Budapest−Medveščak Zagreb 4-3, Medveščak Zagreb −MAC Budapest 5-3, MAC Budapest−Medveščak Zagreb 1-3, továbbjutott: Medveščak Zagreb, 2-1-es összesítéssel

Bár az EBYSL-ben a döntőre elfogytak a magyar csapatok, az EBJL-ben, azaz az osztrák ifjúsági ligában a MAC és a Fehérvár is a fináléért küzd. Az első meccs után utóbbi áll jobban, hiszen hazai jégen 7-2-es győzelmet aratott a Jesenice ellen. Előbbi ugyancsak otthonában azonban 4-3-re kikapott a Salzburgtól. A második meccset szerdán játsszák a csapatok.