Kajak-kenu vb: Szeged, ahol a pályára és a kiszolgálás minőségére nem lehetett hivatkozni

image

Jó dolog volt magyarnak, egészen pontosan magyar házigazdának és Magyarországot képviselő sportdiplomatának lenni Szegeden, ahol az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság küzdelmei folytak.

 A soha nem látott számú és erősségű mezőny minden eddiginél igényesebben előkészített pályán mérte össze az erejét, a 600 fős szervezői csapat pedig szívét-lelkét beleadva igyekszik megfelelni a vendégsereg várható és teljesen váratlan igényeinek. Példásnak nevezhető az a komplex szolgáltatási csomag is, amelyet a Magyar Telekom, az eseménysorozat Főtámogatója biztosított a szervezőknek, a nemzetközi és a nemzeti szövetségeknek, a média képviselőinek, valamint a lelátókat zsúfolásig megtöltő közönségnek.

Túlzás nélkül állítható: a 2011. évi olimpiai kvalifikációs világbajnokság versenyzőgárdájából senki sem  hivatkozhat a pálya minőségére, de a kiszolgálás minőségébe is aligha köthet bele.

„Lépten-nyomon megállítanak, szorongatják meg a kezemet, és mondogatják, hogy a szegedi pálya a lehető legalkalmasabb színhely egy olyan világbajnokság megrendezésére, ahol kettős a tét, hiszen a londoni olimpiai kvóták nagy többségét itt lehet megszerezni – nyilatkozta Vaskuti István(55), az egykori kenuzó olimpiai- és világbajnok, a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség első alelnöke a T-Mobile Sporthír Szolgálat munkatársának.

– Ide tanulni járhatnak a következő világbajnokságok szervezői, és mi minden segítséget megadunk nekik. Akarva-akaratlanul is tanítómesterek lettünk, panaszra legfeljebb az adhat okot, hogy a kiszolgálás színvonalával, a szervezettséggel, de legfőképpen a pálya, valamint az edző- és bemelegítő csatorna minőségével nagyon magasra emeltük a mércék azok előtt, akik majd a nyomunkba akarnak lépni. Mint minden, a Maty-éri pálya sem tökéletes. A közönség lelátót előbb vagy utóbb be kell fedni, mert hosszú órákat, sőt inkább napokat nehéz eltölteni a tűző napsütésben és aztán a versenyek közben az eső is eleredhet, és persze a létesítményhez vezető utak is modernizálásra várnak. Nagyon fontos, hogy a jövőben minden évben jusson Szegednek egy komoly nemzetközi esemény, hogy a befektetéseknek újra és újra hasznát vehessük. Egy ideig felnőtt VB-re aligha számíthatunk, de a Világ Kupa versenyek és a fiatalok világbajnokságainak a megrendezése is komoly feladatot jelenthet. Előfordulhat, hogy a jövőben egy helyen és egy időben rendezik meg az ifjúságiak és az U23-as korosztály világbajnokságait, akkor viszont újra szembesülni kell azzal a gonddal, amit Szegeden és a város vonzáskörzetében a résztvevők elhelyezése valamint napi szállítása jelent. Mindent összevetve azonban így is az a véleményem, hogy a szegedi pálya a sportág Mekkája, amire itthon és az egész világ előtt büszkék lehetünk.”

Az ICF alelnöke – Storcz Botond és Ábrahám Attila olimpiai- és világbajnok társaival együtt – nem sokkal később már a T-Home Internetes kamionjában tett látogatást, ahol elsősorban a média és a versenyzők nagy örömére légkondicionált lehetőségek között 12 számítógépes állomást – 100 megabites sávszélességgel! – lehet igénybe venni, térítésmentesen, internetezni, e-mailezni, IP tévét nézni és még megpihenni is.

„Az én időmben, amikor még kenuzó voltam,  a verseny után rohantunk a postára, hogy telefonálhassunk, hazaszólhassunk és elbüszkélkedhessünk a sikereinkkel. Láttam én még „kurblis” telefont is, de a világ nagyot változott, és ez a kajak-kenu sport fejlődésére is igaz megállapítás” – mondta mosolyogva Vaskuti István.