Szebenjuharoson nyert C1-es versenyt Palumby Zsombor

Július 14-én, szombaton rendezték a Triada MTB Paltinis UCI C1-es besorolású hegyikerékpáros versenyt a romániai Szebenjuharosban. A közel négy kilométeres pálya mintegy 1300 méternyi szintet tartogatott, megannyi technikás kanyarral megspékelve, így komoly kihívás elé állította a hat kört abszolváló férfi elit mezőnyt.

Palumby Zsombor (SVS Pro Team) magabiztosan versenyezve nyerte meg a viadalt, ezzel hatvan UCI világranglista pontot szerezve. Mögötte a francia Pierre-Geoffroy Plantet (PlayBike Pro Cycling Team) lett a második, míg a szlovák Matej Ulik (szlovák nemzeti válogatott) ért célba a harmadik helyen. A futam másik magyar résztvevője, Borsos Benedek (SVS Pro Team) a tizedik helyen zárt, ami tíz UCI pontot jelentett.