Továbbjutott a Diósgyőr, a Kisvárda és az MTK is

Az élvonalbeli Diósgyőr és Kisvárda is sikerrel vette vasárnapi mérkőzését a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulójában, és bejutott a legjobb 32 közé.

Pilis
A kisvárdai Ötvös Bence (b) és a pilisi Genczler Kornél a labdarúgó MOL Magyar Kupa 3. fordulójában játszott Pilisi LK – Kisvárda Master Good FC mérkőzésen a Pilisi LK Gubányi Károly utcai Sporttelepén. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A miskolciak a harmadosztályú III. Kerületi TVE vendégeként diadalmaskodtak 6-2-re, a várdaiak pedig 5-0-ra nyertek a megyei I. osztályú Pilisi LK otthonában.

Az élvonabeli MTK Budapest 6-1-re nyert a megyei I. osztályú Gesztely vendégeként.

A házigazda együttes az első 45 percben még tartotta valamelyest a lépést a fővárosi riválissal, a 60. perctől kezdve azonban bedarálta az ellenfelet az MTK, melyben a 21 éves Molnár Rajmund mesterhármast ért el, a 18 éves Kovács Patrik pedig duplázott.

Kiesett viszont a másodosztályban újonc BVSC-Zugló, amely hosszabbítás után kapott ki 1-0-ra a harmadik vonalbeli Szentlőrinc pályáján.

Tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást két másodosztályú együttes, a Gyirmót és a Nyíregyháza: előbbi az NB III-as Körösladányt ejtette ki gól nélküli döntetlen után, utóbbi pedig 1-1-re végzett a szintén harmadosztályú Tiszaújváros vendégeként, de tizenegyesekkel 5-3-ra nyert.

A 4. forduló sorsolását hétfőn tartják.

MOL Magyar Kupa

3. forduló (a 32 közé kerülésért):

III. Kerületi TVE (NB III) – Diósgyőri VTK 2-6 (1-3)
Gól:
Budai Péter Pál (37.), Zámbó Márton (84.), ill. Feuillassier (5.), Acolatse (17.), Rodrigues (25.), Marin Jurina (49.), Papp Máté (77., öngól), Lukács Dániel (88.)

Pilisi LK (megyei I.) – Kisvárda Master Good FC 0-5 (0-4)
Gól:
Milos Spasic (6.), Camaj Driton (18.), Aleksandar Jovicic (24.), Bohdan Melnyik (47.), Czékus Ádám (67.)

Gesztely FC Sport Bau (megyei I.) – MTK Budapest 1-6 (1-1)
Gól:
Porkoláb Botond András (9.), ill. Molnár Rajmund (1., 73., 79.), Stieber Zoltán (60.), Kovács Patrik (81., 90.)

Körösladányi MSK (NB III) – Gyirmót FC (NB II) 0-0 – tizenegyesekkel 0-3

Zsámbéki SK (megyei I.) – ETO FC Győr (NB II) 0-2 (0-1)
Gól:
Csóka Bálint (41.), Deian Bolder (90.)

Szentlőrinc (NB III) – BVSC-Zugló (NB II) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól:
Helena Tamás (95.)

Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 3-5