Lisztes Krisztián fejesgóljával nyert a Ferencváros

A Ferencváros 1-0-ra nyert otthon a Kisvárda ellen, míg a Fehérvár FC több mint fél órát emberhátrányban játszva – az utolsó pillanatban egyenlítve – 3-3-as döntetlent ért el a vendég Zalaegerszeggel szemben a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójában.

Lisztes

Nagy fölényben futballozott az FTC az első félidőben, volt olyan időszak, amikor a Kisvárda a saját térfelének közepéig sem tudott kijönni a szorításból. Több helyzet alakult ki a vendégkapu előtt, gólszerzési kísérletekben messze felülmúlta ellenfelét a hazai együttes, amely a 44. percben szerezte meg a vezetést: jobbról érkező szögletnél Lisztes Krisztián érkezett határozottan a rövid oldalra és felugorva, hat méterről fejelt a kapuba.

A Kisvárdának is akadt ígéretes akciója, de a hazai csapat lényegesen többet tett a gólért, így megérdemelten vonulhatott előnnyel az öltözőbe.

Hármat cserélt a második félidőre Mátyus János, ezzel igyekezett nagyobb ellenállásra, határozottabb játékra ösztökélni csapatát. A Kisvárda a második félidőben már többször jutott el a hazai kapuig, a 77. percben Dibusznak nagy bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy az eredmény ne változzon. A Ferencváros ebben a szakaszban is lényegesen jobb volt ellenfelénél, ám mivel nem tudta növelni előnyét, nem nyugodhatott meg. Végül így is megszerezte a három pontot.

A Konferencia-liga csoportkörét csütörtökön hazai győzelemmel kezdő, bajnoki címvédő csapat, amely nemzetközi szereplése miatt még csak az ötödik mérkőzését játszotta, a forduló előtti hatodik helyről a harmadikra lépett előre.

Ezen a találkozón mutatkozott be a bajnokságban a két új vezetőedző, az FTC-t szeptember 4-től irányító Dejan Stankovic és a Kisvárda élére egy nappal korábban kinevezett Mátyus János.

A Kisvárda a pályája használhatatlansága miatt a hetedik mérkőzését játszotta idegenben.

Dejan Sztankovic, az FTC vezetőedzője

„Maximálisan ilyen mérkőzésre számítottam, sok párharcra, egy erős ellenfélre, amelyik sokat fut. Talán úgy tűnhet, hogy az első játékrészben jobban támadtunk, de a második félidőben is sok mindenre kellett megoldást találni – a végén már két jobbhátvédünk volt a pályán, Abena és Wingo ráadásul először szerepelt egymás mellett. Ezek nem kifogások, tények. A lefújás után megköszöntem a fiúknak a teljesítményüket, elmondtam, hogy büszke vagyok rájuk, hiszen háromnaponta játszunk mérkőzéseket, ezek nehézzé teszik a rotálást is. Most 6-7 játékost nélkülöztünk, már Abena állapota is kérdéses. Az ilyen mérkőzések nagyon sok erőt, futást követelnek. Ez abszolút nem kifogás, ezzel kell megbirkóznunk.”

Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 8127 néző, v.: Bogár
Gól: Lisztes (44.)
FTC: Dibusz – Makreckis, Wingo, Abena (Civic, 80.), Ramírez – Sigér, Zachariassen, Abu Fani (Ben Romdhane, 59.) – Lisztes (Botka, 59.), Varga B. (Pesic, 64.), Marquinhos.
Kisvárda: Petkovic – Stefan (Navratil, 46.), Kovacic, Jovic, Lippai, Körmendi (Vida, 46.) – Melnyik, Cipetic, Makowski (Camaj, 46.) – Czékus (Ilievski, 64.), Mesanovic (Balogh, 77.)

Féltucat gól Székesfehérváron

A Fehérvár FC több mint fél órát emberhátrányban játszva – az utolsó pillanatban egyenlítve – 3-3-as döntetlent ért el a vendég Zalaegerszeggel szemben.

A múlt hétvégi kupakiesés és Juhász Roland sportigazgató távozása után a Fehérvár kezdte élénkebben a találkozót, mezőnyfölénye ellenére azonban a meccs előtt a tabella utolsó helyén álló vendégek voltak kapura veszélyesebbek, köszönhetően gyors és pontos ellentámadásaiknak. Az első félidő közepétől fokozta a nyomást a hazai együttes és az erőfeszítéseit siker koronázta: baloldali sarokrúgást követően a francia Mamoudou Karamoko közelről volt eredményes, a légiós első gólját szerezte az NB I-ben. Hátrányba kerülve feljebb kapcsolt a ZTE, és csak Tóth Balázs bravúros védése akadályozta meg az egyenlítésben.

Fordulást követően azonban már ő is tehetetlen volt, amikor egy pontos centerezés után Yohan Croizet a kapuba lőtt. A hazaiak Fiola Attila kiállítása miatt megfogyatkoztak, ennek ellenére újra megszerezték a vezetést. Az emberelőnyben játszó ZTE nem esett kétségbe és Sztefanosz Evangelu első NB I-es góljával, majd Josip Spoljaric büntetőjével – ami Mance sikertelen, de a 16-oson belülre belépő játékosok miatt megismételtetett 11-es volt – fordított.

Elkeseredetten ment előre az egy pontért a Vidi, és a lefújás előtti pillanatokban a kapus Senkó Zsombor bizonytalankodása után Szabó Levente fejesével egyenlített.

Fehérvár FC – Zalaegerszegi TE TC 3-3 (1-0)
Sóstói Stadion, 2656 néző, v.: Vad II
Gól: Karamoko (34.), Kalmár (64.), Szabó L. (99.), ill. Croizet (47.), Evangelu (72.), Spoljaric (81., 11-es)
Kiállítva: Fiola (61.)
Fehérvár: Tóth B. – Bese (Kastrati, 83.), Csongvai (Szabó L., 83.), Serafimov, Fiola, Gergényi – Katona (Christensen, 75.) , Flores (Schön, 83.), Kalmár – Karamoko (Spandler, 66.), Kodro.
ZTE: Senkó – Várkonyi (Todoroski, 68.), Csóka D., Evangelu, Medgyes – Szendrei N., Szankovics, Mim (Spoljaric, 80.), Bedi (Meshack, 68.) – Croizet (Kovács B., 85.), Mance.

Újpest FC – MTK Budapest 0-2 (0-1)
Gól: Bognár (25.), Németh K. (72.)

Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 3-1 (2-0)
Gól: Holdampf (31.), Pernambuco (45+1.), Acolatse (92.), illetve Bárány (64.)

Puskás Akadémia FC – Paksi FC 0-2 (0-1)