Piramisterv Diósgyőrben

Utánpótlás-nevelő projektbe kezdett a Diósgyőr. A DVTK piramisrendszert alakít ki: Északkelet-Magyarországon, a régió városaival együttműködve. A klub ügyvezetője, Szabó Tamás az amigeleken.hu-nak nyilatkozott.

UP-info Utánpótlás-bázis építésén dolgozik a DVTK, együttműködést kötött már a Salgótarjánnal, az Egerrel és a Borsod Volán csapatával. Az északi régió településeire és iskoláira épülő rendszerről Szabó Tamás, a klub ügyvezetője beszélt: „Azt kell látni, hogy anyagiak tekintetében jelenleg nem topklub a mienk. Ha az utánpótlásközpont ontani fogja a tehetségeket, adott esetben azzal tudjuk kompenzálni az anyagi hátrányunkat.”

Nem lehet elég korán kezdeni Forrás: dvtk.eu

Nem lehet elég korán kezdeni  •  Forrás: dvtk.eu

De pontosan hogyan is valósulna meg? „Mindenhol iskolákra kell építeni a helyi hálózatot. A minap Salgótarjánban tárgyaltunk a helyi KLIK vezetővel, hogy melyik iskolában lehetne kialakítani nem kifejezetten labdarúgó-, de olyan osztályt, amelynek edző tartana külön oktatást. Ezzel is szélesítenénk a bázist. Ezek komplex feladatok. Kívülről nem látszik, de rengeteg munka van benne, és nagyon fontos is, mint ahogyan az is, hogy működjön a felfelé áramlás. Ne az történjen, hogy elkallódnak a tehetségek. Mi azt szeretnénk, hogy oda-vissza lehessen mozogni a piramison belül. Azt tervezzük, hogy minden alközpontban kiváló szakmai hátteret és infrastrukturális feltételeket teremtünk, hogy amíg a gyerek középiskolás korba kerül, eszébe se jusson, hogy elmenne más klubba focizni. Azt szeretnénk, ha a tehetség a nevelőklubjában maradna, ott sportolna. Nem akarjuk elhozni minden korosztályból a legjobbakat. Nem szeretnénk a helyi központokat kirabolni. Nem szeretnénk azt, hogy évfolyamonként négy tehetséges balhátvéd legyen a DVTK-ban, mert úgyse tudnának szerepelni. Ne üljenek a kispadon. Maradjanak inkább a saját csapatukban, ahol ők a vezérek. Meg kell hagyni Egerben vagy Salgótarjánban is a legjobbakat bizonyos korosztályig.”

De akkor ki játszana a DVTK-ban? „Bennlakásos iskolában csak azokkal gondolunk, akik idejönnek, Miskolcra középiskolába. Ez nem igényel túl sok kollégiumi férőhelyet. Salgótarján vagy Eger példáján folytatva, évjáratonként maximum három emberrel számolunk, aki Diósgyőrbe jön. Pont azért, hogy ott is maradjon olyan fiatal, aki később, mint helyi játékos, az NB II-ben vagy az NB III-ban képviseli városa labdarúgását. Reményeim szerint középtávon az NB II-ben, mindkét helyen. A piramis csúcsára, a diósgyőri akadémiára csak azokat hozzuk el, akikről látszik, hogy legalább NB I-es játékosokká válhatnak.”

Úton a felnőttcsapatba? Forrás: dvtk.eu

Úton a felnőttcsapatba?  •  Forrás: dvtk.eu

Az utánpótlás-nevelés fellendítését spanyol edzőkkel tervezik.  „Spanyol kapcsolatokon dolgozunk, voltunk már Valenciában és Sevillában. De annyian nem vagyunk, hogy mindent egyszerre csináljunk. Az a célunk, hogy nyárra, ősz elejére olyan együttműködésünk legyen valamelyik külföldi akadémiával, amelyikkel megvalósulni az edzők tapasztalatcseréje. Ehhez kellett az új edzőközpont, amelyről mindenhol azt mondják, hogy világszínvonalú. Nyilván még pár pálya hiányzik, de azon vagyunk, hogy itt is kialakuljanak a feltételek. Szeretnénk az első csapatba meghatározó spanyol játékost igazolni, bízom benne, hogy már idén nyáron. Úgy érzem, most csak olyanok dolgoznak a klubban, akik Diósgyőr-szurkolók. Nem csak a fizetésért, hanem lelkesedésből, fanatizmussal csinálják.”

 

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS